Miért érdekes?
Az erőforrások – és ide nemcsak az energiahordozók tartoznak, hanem pl. az ökológiai rendszerek, mint „szolgáltatók”, és a talaj is – használatának intenzitása várhatóan a jövőben is növekedni fog, gondoljunk csak az emberi populáció növekedésének mértékére, és növekvő igényeire. Az ember, megjelenése óta, jelentős hatással volt a bioszféra anyagforgalmára, a jelenleg is zajló klímaváltozás is ennek következménye. A klíma és annak változásai, tapasztalhatjuk, jelentős hatással vannak a földfelszíni életre. Ám ennek a fordítottja is igaz: a felszínen és a felszín alatt zajló folyamatok is hatnak az atmoszféra működésére. A különböző komponensek között zajló anyagáramok megértésével közelebb kerülhetünk a jelenleg zajló klímaváltozás okainak tisztázásához és a változások esetleges lassításához, ami jelenleg az egyik legfontosabb célkitűzés a klímapolitikában.
2019. szeptember 30., hétfő
III. Globális Klímasztrájk!
Szeptember 27-én volt a harmadik Globális Klímasztrájk. Ott voltunk! A menet a Clark Ádám tértől a Parlamentig haladt. Sok ezren vounltunk, a többég fiatal, középiskolás, egyetemista, de mi például általános iskolás osztállyal együtt vettünk részt a tüntetésen.
2019. szeptember 11., szerda
Gyepterületek legeltetése: miért is fontos a közepes zavarás elve!
http://think.transindex.ro/?cikk=28006&sok_a_juh_keves_a_legelo_okologiai_valsagot_okoz_a_tullegeltetes%3F&fbclid=IwAR1uJFfog567Ypq2oVUAwdLE5-FtbeEIjKbp3jQ6Snbx19ZXovQlp8o7yVQ